• Prof. Dr. Mehmet KAYA | 21. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili

Yüksek Okullar

Elbistan' da ilk defa 1990-91 öğretim yılında ilk bölüm açıldı. Bu bölümler İnönü Üniversitesi'ne bağlı iki yıllık Elektrik Meslek Yüksek Okulu ile, Motor Meslek Yüksek Okulu idi. 1993-94 öğretim yılında da Elektronik bölümü açılarak okul sayısı 3' e ulaştı.

Elbistan ilçesi Öğrenim Durumu
Elbistan' da yapılan örgün eğitim ve yaygın eğitim metotlarıyla insanlar birçok konuda bilinçlendirilmiştir. Okuma-yazma bilmeyen az sayıda insan kalmıştır ki çoğunluğu da elli yaş yukarısıdır.

İlçemizde "örgün eğitimle" İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilgilenmektedir. 1935 yılında ilçemizde Maarif Memurluğu olarak kurulan İlköğretim Müdürlüğü 1985 yılına kadar hizmet vermeye devam etmiş, 1985 yılında İlçe Milli Eğitim Gençlik ve Spor Müdürlüğü bu görevi üstlenmiş iken, daha sonraki isim değişikliğine uğramıştır. Halen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hizmetini sürdürmektedir.
Okunma Sayısı: 2611   |   Güncelleme Tarihi: 09.06.2016    Sayfayı Yazdır


Site içerisinde yer alan yazılı ve görsel içerik Prof. Dr. Mehmet KAYA tarafından sağlanmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz, kaynak gösterilerek iktibas edilemez. © 2016 - 2021
Profesyonel Web Tasarım